kolmapäev, 10. oktoober 2018

6.10.18 - 7.10.18 ehk napilt kahe äärmuse vahele, II osa.

Vaatasin just, et selle blogi pealkiri on "Kuidas minust sai inimene". Praegu oleme rohkem sellisel laibakursil, aga mine sa tea. Ehk ajad muutuvad. Neid ridu kirjutades tuli igatahes päike välja ja kraadiklaas jõnksutas 14 kraadi peale. Vananaistesügis.

Eelmise laupäeva hommikul oli väljas aga ainult 3 kraadi ja kuigi ma olin ennast öö jooksul mitu tsüklit kahe teki sisse keeranud ja siis sealt välja rabelenud, ei tundnud ma end ei sooja ega külmana. Põhjus on rämedas peavalus, mis algas juuksetippudest ja lõppes talla-alustega ning kustutas kõik muud tunded. Uni kadus juba poole kaheksa ajal ja kolmveerand üheksa otsustasin ma, et surra saab ka vannis ja roomasin ähkides vannituppa.

Kaua ma lebotada ei saanud, sest kella poole üheteistkümneks oli vaja kesklinnas olla. Kuid nagu imelised asjad ikka juhtuvad toredate inimestega, võttis vann mul peavalu mitu kraadi alla ja kella kümneks olin ma juba sellises vormis, et sain sokid ja püksid ise jalga.

Inimesed, kes ei ole alkohoolikud, kannatavad selliseid üüberpohmelle arvatavasti õhtul viieni ja kui siis parem ei hakka, lähevad magama. Kui aga hakkab, lähevad jõusaali. Mina nii tugev ei ole. Kell veerand kaksteist, kui ma olin kodus tagasi, keerasin ma sisse 30 sentiliitrit külmikus haigutavat Fresitat ja kaks väikest longerot. Pohmelliga teeb longero imesid - ma hakkasin jälle värve nägema ja kuigi maitsemeeled ei ole veel siiamaani taastunud, hakkasin ma sitamaitse kõrval tunnetama ka muid toone. Peavalu taandus veelgi ja ma kleepisin kalendrisse sealt hommikul välja rebitud lehe tagasi - oli lootust, et sellest päevast saab veel asja.

Tegelikkus on muidugi selline, et kui pärast kõvemat pidu järgmisel ennelõunal jooma hakatakse, ei saa sellest päevast kuidagi asja. Sellepärast ma seda blogi peangi, et selliseid õlutõdesid noorematele generatsioonidele tutvustada.

Ma võtsin enne kella kolmest uinakut veel ühe longero ja 40cl mingit punast kuuekraadist magusat jooki, mille nimi oli vist Canella. Ilge läbra, aga ikka tegi maitse suus paremaks.

Kolmest neljani pidasin ma väikese uinaku, et promilli luusse lasta ja tulistasin siis sama tempoga õhtuni välja. Minu sisse leidsid tee külmikusse jäänud Canella ja Fresita põhjad, 3 longerot ja mingi hulk mingit punast šampuse moodi asja. Ühesõnaga klassikaline kõrgemapilotaažiline peaparandamine. Lõpetasin remondi kella kümne paiku ühte praeguseks ununenud dokumentaalfilmi vaadates ja kainenesin enne magamaminekut veel poolteist tundi.

Ütleme nii, et ränk päev oli ja isegi vaenlasele ei sooviks selliseid rohkem kui kord kvartalis. Oli ka üsna mahavisatud päev, sest kõik päevad, mille kirjeldamiseks piisab fraasist "ärkasin, jõin, magasin, ärkasin, jõin, läksin magama" ei kuulu nende päevade hulka, millega kunagi lastelaste ees kiideldakse. No näete ju isegi, neli päeva hiljem ei mäleta ma sellest päevast rohkem, kui roosa post-it paberi servale kritseldatud alkoholikogused ...

Aga ka kõige tumedamal hetkel jään ma positiivseks ja arvan, et järgmine nädal tuleb kindlasti parem.

Alkoholi: 297ml abs alc. 4 longerot ja 1 veidi suurem longero, pudel Canellat, pudel mingit mullijooki, peaaegu pudel Fresitat. Päriselt ka, mida siin kommenteerida?
Sigarette: 0.
Kohvi: 0.
Energiajooke: 0.
Kehakaal: 97,3kg.

Pühapäev oli samasugune nagu eelmisel nädalal - teenimatult ilus. Ma oleks pidanud EMO-s olema, aga olin selle asemel tegus nagu Urve Palo. Mulle tundub, et ainukene positiivne asi päev otsa kestva peaparandamise juures on see, et järgmisel päeval on täitsa talutav olla. Või siis nii vilets, et isegi tualett tundub teisel planeedil olevat.

Ärkasin üheksa paiku, lõin ennast läikima ja askeldasin kuni lõunani perega. Poole ühest viieni olin mul üks pikem väljaskäik, mille käigus alkoholi ei tarbitud (käisin nimelt Lõuna-Eestis) ja õhtupoolikul tegin süüa, lugesin veidi ja käisin ka väljas jalutamas.

Päev ei olnud niisiis paha. Sellegipoolest, eelmise kahe päeva pudelikujuline vari jääb veel mitmeks päevaks mu meeltesse hõljuma ja hääletult röökima, et joomine on paha.

Vastu esmaspäeva magasin rahulikult ning esmaspäeval oli tunne, nagu poleks pühapäeval joonud.

Alkoholi: 0.
Sigarette: 0.
Kohvi: 0.
Energiajooke: 1.
Kehakaal: 97,9kg. No kuhugi peavad need kalorid ju minema.
Sporti: 5,07km. Normaalses tempos jalutuskäik. Lõi õhu natukene puhtamaks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar